ELEKTROMOBIL – co s ním?

Začalo to vláčkem, pokračovalo to různými typy autíčky na baterie, „pracovalo“ se na tom několik let, odmítaly se pochybnosti o účelnosti, slibovalo se oživení cestovního ruchu….. Nakonec se jízda musí objednat týden předem = konečně regionální zajímavost!!! Ještě že jednání zastupitelstva bude až v červnu. Snad se stihne to, co se nedaří několik let – najde se konečně účel, pro který byl elektromobil pořízen! Také si pořizujete věci a pak pro ně hledáte využití?

Jsem hrdý na to že „…….že jsme prvním městem v ČR, které elektrotaxi zavedlo…“ asi si už teď objednám jízdu na květen, ale jen tam , kde to nebudu mít daleko se vrátit kdyby „šťáva“ došla.

Ve Zpravodaji 04/2015
pan starosta mimo jiné píše:

 • S jedním elektromobilem nejde provozovat za stávajících podmínek NON-STOP TAXI.
 • … v naší standardní dobíjecí stanici trvá asi 4 hodiny
 • … dodávat nám ji v řádu měsíců zatím (ČEZ) nebude.
 • … Možná se tedy i my (rychlonabíjecí stanice) za tři roky dočkáme…
 • … Provozní řád elektromobilu schvaluje zastupitelstvo, které se sejde na svém pravidelném zasedání 24. 6. 2015, je tedy dost času navrhnout změny v provozu elektromobilu
 • aby si elektromobil objednávali na své jízdy alespoň s týdenním předstihem.
 • na druhou stranu se můžeme chlubit, že jsme prvním městem v ČR, které elektrotaxi zavedlo…
 • 2015-04-06_12-33-33_921

  Hledali jste
Novinky , ,

1 komentář


 1. P.M

  Využití elektromobilu zatím nemá cenu komentovat, to se ukáže časem, zatím to na velké vytížení, či využití moc nevypadá https://www.google.com/calendar/embed?src=ctibor28%40gmail.com&ctz=Europe/Prague

  O řidičích se zmiňuje pan starosta v LTV, tak jsem zvědav kdo elektromobil dřív nabourá, zda matka na mateřské dovolené nebo nezaměstnaný :-). Řidiči budou pojištěni? Za škodu, nebo ubližení na zdraví odpovídá viník nehody (řidič) a pojišťovna pak může škodu po viníkovi vymáhat. Zdá se mi docela velké riziko vozit cizí lidi, kvůli pár vydělaným kačkám.
  Na lázně a zpět cca 10km, většinou lidé nejedou hned zpět, takže buď prostoj nebo jen cesta tam 5km což je 5x7Kč=35Kč, nějaká procenta městu a řidič asi za hodinu práce bude brzo milionář :-).

  Snad se v tomto směru mýlím a Ti dva umělci co byli v radě města také před volbami mají vše dobře spočítané a už před koupí vozu si nechali vyhotovit rozvahu provozu elektromobilu a teď ji budou jen postupně realizovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *