Golfové hřiště v Klimkovicích

Možná jste už zaslechli informaci, že se v Klimkovicích chystá vybudování golfového hřiště. Je to už rok a stále se nic viditelného neděje. Přinášíme souhrn informací a mapu umístění hřiště. Bude nakonec golf v Klimkovicích?

Mělo by se jednat o malé veřejné 9ti jamkové hřiště se cvičnou odpalovou loukou na polích pod lázněmi. Veškerou infrastrukturu údajně poskytnou lázně a nebude třeba nic moc stavět, což je asi pravda u tak malého golfového hřište.

Letecké snímky a mapy podobných a větších golfových hřišť v ČR najdete na www.nagolf.eu

Cílem je vytvořit přirozené malé hřiště zcela zapadající do okolní přírody, bez staveb, bez nutnosti masivních zásahů do přírody či bez stavby parkoviště. Po domluvě s vedením Jodových sanatorií Klimkovice by veškerá obslužnost, nutná ke golfovému hřišti, pouze využívala stávající možnosti v lázních. Tedy – žádná nová parkoviště, ale využití současných, žádná recepce, ale moderní recepce umístěna ve stávajících prostorách sanatorií, žádné sprchy a šatny, ale využití již existujících. A dokonce ani žádná zahradní technika či garáže, ale opět využití techniky již sloužící k údržbě zeleně v okolí. Hřiště by mělo obsahovat 9 jamek.

Město by možná mohlo zvážit zřízení dalších parkovacích ploch, protože parkoviště bude brzy nedostatečné s ohledem na rozrůstající se aktivity u lázní (Lesní park, golf, nárazové akce) a problém parkování v Klimkovicích je aktuální už dnes, natož v budoucnosti.

Další přírodní aktivity jsou vítané zpestření možností relaxace a sportovního vybití na území města a budeme s napětím očekávat další vývoj situace.

Zdroj: Ostrava.in, Golf-Klimkovice.cz

Hledali jste
Novinky, Stavby , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *