Kde můžete v Klimkovicích legálně parkovat svá auta? Asi nikde…

Pokud Vám přijede na delší dobu návštěva a na svém pozemku už nenajdete místo k zaparkování jejich vozidla či máte další auto, zjišťovali jsme, kde lze legálně zaparkovat osobní vozidlo v Klimkovicích. Toto téma je zvlášť aktuální poté, co městská policie začala nově s výhružkami o odtažení vozidla pokud parkujete: na cestě, ve vjezdu či parkovacím místě kudy prochází chodník a nejspíš i na trávě. Parkovat svá auta máme výhradně na svých pozemcích či vyhrazených parkovištích. Kdo tuto možnost nemá (z různých důvodů), má zjevně podle radnice smůlu. A jaké podmínky k parkování nám radnice města Klimkovice poskytla?

Projel jsem si dnes širší centrum Klimkovic a hledal značky „Parkoviště“, které strážníci vyzobrazili i na svých posledních letáčcích. K mému údivu jsem našel celkem dvě značky! Obě jsou na soukromých pozemcích a u jedné je to i vyznačeno dodatkovou tabulkou (viz. obrázek). V tomto bodě je třeba město pochválit aspoň za to, že myslí na vozíčkáře a parkovací místa pro ně jsou vcelku dobře značena (svislými značkami), nikoliv však vodorovnými pruhy na parkovacím stání. Doplněno: U kostela jsou i pruhy pro vozíčkáře.

Kde lze tedy legálně a bez problémů odstavit auto?

V zásadě nikde. Jediná značka Parkovište bez dalšího omezení je na soukromém pozemku Hruška spol. s r. o. na místě bývalého kulturáku před jejich prodejnou. Parkování tam se jim možná věčně nemusí úplně líbit. Parkoviště blíž radnici (vedle vodotrysku) je vedeno v katastru jako veřejná zeleň až k cestě a spadá pod park. Další parkovací plochy nejsou. Nově opravené náměstí není označeno jako parkoviště svislou značkou, s velkou mírou fantazie se může řidič dovtípit, že jiný odstín dlaždic (bílé rozhodně nejsou) jsou parkovací místa. Nebo nejsou?

Umělecká dlažba nebo parkovací čáry?

Umělecká dlažba nebo parkovací čáry?

Parkování u kostela není rovněž nijak značeno a není tedy legální. Spousta těchto ploch se vyskytuje v obytné zóně, kde se nesmí parkovat mimo vyznačená parkovací místa.

Co říká zákon § 39 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb.

V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Další značka parkování je na ulici Pod kinem u obytných domů. Ta ale obsahuje dodatkovou tabulku o soukromém pozemku a nemožnosti volného parkování.

Vesele se parkuje také před sídlem městské policie na ulici Komenského/Jarmily Glazarové a to včetně samotného vozidla městské policie, které jsem tam také párkrát viděl. Značka parkoviště rovněž chybí. Osobně mi to přijde jako parkování v křižovatce (tuto pokutu jsem kdysi dostal ve slepé ulici). Ale to by se muselo všem měřit stejným metrem.

Závěrem

Pokud město začalo vyžadovat parkování mimo ulice, vjezdy, chodníky atd., mělo by řidičům poskytnou legální možnost parkování i mimo vlastní pozemky. Moc takových parkovacích míst ve městě není. Dále je řidičům tolerováno parkování ve městě na neoznačených samoparkovištích, kde se tak nějak předpokládá, že se může stát…

A to nemluvím o tom, že parkovat auto mimo dozor je i v Klimkovicích nebezpečné v kontextu vykradených zahrad a kůlen. Zlodějům se možná budou líbit noční nehlídané parkovací plochy plné aut.

Pokud město myslí do budoucnosti s tím, že je třeba dostat auta už nyní z ulic, mělo by vytvořit jasně označená parkovací místa pro všechny. A to klidně i v ulicích jako je Palackého a Polní. Stačí vytvořit obytnou zónu a vyznačit parkovací místa, klidně cik cak, aby to zpomalilo vozidla.

Poznámka: Pokud víte o dalších parkovacích plochách v širším centru, dejte vědet, pošlete info nebo fotku. Rád se budu mýlit a možná mi nějaké centrální označené parkoviště uniklo.

Hledali jste
Novinky , ,

21 komentářů


 1. mototom

  svislá dopravní značka v příspěvku neodpovídá platné právní úpravě, je možno v poklidu parkovat, případné spory neřešit na místě, ale až ve správním řízení s důkazem – např. fotografií značky

  • Pan Náplava

   To je opet nejaky spor (treba s vlastnikem pozemku). Rad bych se vyhnul jakymkoliv stresum a parkoval legalne a bezpecne sve auto. Vypada to, ze parkovacich mist zrizenych mestem (pokud nemaji nejakou dohodu s Hruskou) je NULA.

 2. mototom

  o sporu je to na úhlu pohledu, umistovat dopravní značky lze pouze se souhlasem správního orgánu, podrobnosti – http://www.autoweb.cz/dopravni-znacky-jejich-umistovani-a-odstranovani/
  Legální to bude, je tam značka P, ovšem jestli to bude bezpečné ?!

 3. Technická – obytná zóna v oblasti Fifejd býti nemůže, nebyla schválena PČR.

  Poněkolikáté a důrazně opakuji, že nebudeme nikoho pokutovat, dokud se pro všechny, kdo nemohou parkovat na svém pozemku nenalezne možnost zaparkovat v těsné blízkosti svého domu. Zcela jistě ale budeme vyžadovat, aby ti, co mohou, parkovali na svém pozemku. Byť by to pro ně znamenalo zmiňovanou automatickou bránu či jiné stavební úpravy.

  My se evidentně rozcházíme v prvotním názoru na možnost zaprkování vozu.

  Vy říkáte, že nejprve se musí parkujícími automobily vyčerpat plochy na veřejných komunikacích, ať už je na nich stání legální nebo ne. Teprve až bude aut tolik, že žádné neprojede, tak se má hledat místo na soukromých pozemcích.

  Město říká, že nejprve je pro parkování potřeba vyčerpat soukromé plochy, a teprve potom hledat způsob, jak zaparkovat na veřejných komunikacích.

  Oba názory jsou možné, ale jen ten druhý je ve veřejném zájmu. A ten musíme jako zastuputelé zastávat.

  Dovolím si i do této diskuze vložit část svého komentáře z předchozí reakce, protože se nacházíme na počátku celého procesu:

  Nacházíme se v situaci, kdy se zvyšuje počet automobilů. Před čtyřiceti lety byl automobil na Palackého (a samozřejmě i celých Klimkovicích) výjimkou, před dvaceti byl běžný jeden automobil na dům, před pěti pak dva a dnes je u mnoha domů k vidění automobilů i více. Troufnu si extrapolovat tuto křivku do budoucnosti a stále ji vidím stoupat vzhůru. Takže řešit stání na komunikacích prostě musíme, abychom za pár let po těch komunikacích vůbec jezdit mohli. Nic nehrotíme, není to priorita, pouze jsme vyzvali řidiče, aby parkovali na svém a ne na veřejné komunikaci. A rázem jsme předmětem kritiky. Budeme to řešit až za několik let, kdy už bude pozdě? Politici jsou většinou právem dehonestováni, že myslí pouze na aktuální funkční období. Ale běda, když se podívají trochu dál. To je taky špatně….
  Každý majitel, pokud může, by měl parkovat své auto na svém pozemku. Opravdu nevidím jediný důvod, proč by k tomu měl využívat veřejnou komunikaci. Komunikace je určena pro komunikaci (dopravu). Pro parkování je určeno parkoviště. Již slovní základ napovídá o určení a rozdílu obou pojmů. Parkoviště ve vilových částech města, kterou je i oblast ulic Palackého a Polní, nejsou z toho důvodu, že architekti a tvůrci území předpokládali pro parkování využívání vlastních pozemků.
  Auta tady jsou a budou a je jasné, že parkovat někde musí. Ale každý, kdo si auto pořídí, musí myslet i na parkování. A řešením není postavit auto na chodník nebo veřejnou komunikaci.
  Na ulicích typu Polní, Palackého existuje hrubým a zjednodušujícím odhadem cca:
  10% domů, které prostě na svých pozemcích parkovat nemohou, protože to je technicky nemožné
  10% domů, pro které by to znamenalo značné finanční investice.
  Většinu aut, která stála/stojí na komunikacích těchto dvou ulic dělí od zpevněného parkoviště na vlastním pozemku pouze brána, jejíž otevření je zřejmě tu zásadní překážkou.
  Na ulicích Pod kinem, SNP, Nerudova a dalších je situace ještě komplikovanější díky řadové výstavbě v komunistickém stylu, kdy se s parkováním prostě nepočítalo. Přesto například na ulici SNP neparkuje ani jedno vozidlo na veřejné komunikaci, i když většina domů má několik aut. Všichni si vyřešili parkování na svých pozemcích a připadlo jim to normální. A to jsou jejich pozemky doslova miniaturní oproti zmiňovaným ulicím Palackého a Polní.
  Ulice Havlíčkova je zcela atypickou díky panelákům, kde platí výše uvedené.

  Máme tedy několik možností řešení parkování:
  1. Stejně jako ve většině měst pokutovat špatně parkující auta do té doby, než si najdou místo, kde pokuta nehrozí. Abych předešel možným námitkám tak dopředu říkám, že touto cestou Klimkovice nejdou a nepůjdou.
  2. Iniciovat změnu zákona, který zruší zákonnou povinnost ponechat 3 m volného jízdního pruhu v každém směru. Do toho osobně nejdu. Pokud chcete, oslovte svého poslance a pokuste se tento zákon změnit, pak nebudeme parkování na komunikaci řešit.
  3. Definovat způsob, cenu a provedení vyhrazeného parkovacího místa na konkrétní SPZ, které si občané pronajmou před svým domem. Výhodou je ztížení průjezdu aut, protože se budou proplétat cik/cak a také to, že občané budou mít možnost parkovat před svým domem. Nevýhodou je složitost, finanční náročnost (značky, malování, obnova, vazba na SPZ), zaplevelení města stovkami značek a také nutnost řešit změnu používání celých ulic.
  4. Udělat skoro ze všech ulic jednosměrky, kde se dá legálně parkovat na jedné straně ve směru jízdy bez kreslení parkovacích míst. Výhodou je jednoduchost a levnost, nevýhodou pak čistý a rychlý jízdní pruh ulice pro rychlý průjezd automobilů a taky to, že půl ulice bude parkovat naproti u souseda, což může vyvolat spory.
  5. Dohodnout se s občany, že nejlepší pro všechny je, když budou parkovat na svém pozemku, ať můžeme veřejné peníze investovat do potřebnějších věcí, než jsou značky. Tam, kde to objektivně nejde nalézt přijatelný kompromis pro všechny.
  6. Něco dalšího?

  • Pan Náplava

   Zajima me tedy jeste par veci:

   – kdo zaplati dodatecne upravy pozemku? mesto? v jake vysi
   – kde jsou mestem zrizena alternativni stani pro ty, co nemuzou parkovat na pozemku a nechteji byt obtezovani mestskou policii?
   – co s navstevami?

   Z pohledu do budoucnosti je vybetonovani tretiny zahrady nesmyslny pozadavek radnice. at uz z estetickeho ci ekologickeho hlediska (ciste klimkovice! smog!) je vhodne zachovat co nejvice zatravnenych ploch, zelene, stromu a keru. vy rikate, ze prednejsi je mit prazdne cesty a zvysit podil vybetonovanych a vyasfaltovanych ploch ve meste. Doporucuji si precist o vyznamu mestske zelene (poletavy prach, teplota, stin v lete atd.), coz je to, co se u nas nedeje a meli by politici podporovat. Misto toho se zvesela kaci, nasazuji se chvistky, kterych prezije polovina atd. Ale to je obecny priklad vetsiny mest… V tomto nejsou ani Klimkovice vyjimkou.

   cistemesto.eckralupy.cz/zelen.php?page=vyznam_zelene

   • Fakt mi připadá, že nečtete vůbec moje reakce a jen neustálůe hledáte argumenty, aby jste nemuseli otevírat bránu a mohli stát před barákem.

    Obešel jsem opět Palackého a Polní. Z 13 automobilů, stojících na cestě 12 mohlo parkovat na svém vybetonovaném pozemku, ale museli by si otevřít bránu. Jedno auto s plzeňskou značkou bylo evidentně návštěvou a parkovalo před zaplněným vnitřním parkovištěm. Takže řeči o dodatečném betonování jsou plané. Pokud obyvatelé nebudou leniví si otevřít bránu, nic se betonovat nemusí.

    Základní axiom je, že parkování na komunikaci je nezákonné. To se vám líbit nemusí, ale to je tak vše, co s tím od počítače naděláte. Pokud policie uvidí nezákonnost, musí konat. To, že zatím nekoná je pouze dobrá vůle, leč nelze ji protahovat do nekonečna. První elektronicky dohledatelné varování dostali obyvatelé Polní a Palackého dne 5.6.2009, tehdy ještě od státní policie (viz. http://www.mesto-klimkovice.cz/clanky.php?action=view&kat=17&id=1371 )

    Co s tím můžete/me dělat jsem psal ve všech reakcích a budu to opakovat znovu a znovu. Máte-li jiné řešení, sem s ním. K tomu slouží bod.č.6. Osobně vidím pro všechny jako ideální bod. č.5.

    1. Stejně jako ve většině měst pokutovat špatně parkující auta do té doby, než si najdou místo, kde pokuta nehrozí. Abych předešel možným námitkám tak dopředu říkám, že touto cestou Klimkovice nejdou a nepůjdou.

    2. Můžete iniciovat změnu zákona, který zruší zákonnou povinnost ponechat 3 m volného jízdního pruhu v každém směru. Do toho osobně nejdu. Pokud chcete, oslovte svého poslance a pokuste se tento zákon změnit, pak nebudeme parkování na komunikaci řešit. Nebo kandidujte do PS a řešte to jako poslanec. Obec zákondárnou iniciativu nemá.

    3. Definovat způsob, cenu a provedení vyhrazeného parkovacího místa na konkrétní SPZ, které si občané pronajmou před svým domem. Výhodou je ztížení průjezdu aut, protože se budou proplétat cik/cak a také to, že občané budou mít možnost parkovat před svým domem. Nevýhodou je složitost, finanční náročnost (značky, malování, obnova, vazba na SPZ), zaplevelení města stovkami značek a také nutnost řešit změnu používání celých ulic.

    4. Udělat skoro ze všech ulic jednosměrky, kde se dá legálně parkovat na jedné straně ve směru jízdy bez kreslení parkovacích míst. Výhodou je jednoduchost a levnost, nevýhodou pak čistý a rychlý jízdní pruh ulice pro rychlý průjezd automobilů a taky to, že půl ulice bude parkovat naproti u souseda, což může vyvolat spory.

    5. Dohodnout se s občany, že nejlepší pro všechny je, když budou parkovat na svém pozemku, ať můžeme veřejné peníze investovat do potřebnějších věcí, než jsou značky. Tam, kde to objektivně nejde nalézt přijatelný kompromis pro všechny.

    6. Něco dalšího?

    • Pan Náplava

     zjevne si stale nerozumime. jsem pro bod 3 nebo 4. kde si muzu vyjednat parkovaci stani? nechci stat na ceste a at se bavime konkretne: nemuzu aktualne stat na pozemku (zavazim tam a neni muj) a do garaze se rozmerove me auto nevleze. chci mit jinou moznost, to je to o cem se tu celou dobu bavime. to, ze vynasite samosoudy, kdo se jeste vleze ci nevleze na ten ci ktery pozemek je druha vec. na tom nic objektivniho neni. rad bych mel tedy moznost parkovat legalne jinde nez na pozemku a to je to, co v klimkovicich neexistuje a na co poukazuji.

     znovu opakuji, ze se s vami nepru o literu zakona a vyhlasek, ale o koncepci a reseni dosud tolerovaneho parkovani. koncepci krom vyse navrhovanych bodu stale nevidim. kdy budou realizovany body 3 nebo 4? bude to pred prvni pokutou?

     jinak nekonecnym vkladanim stejneho prispevku (vyse uvedene body jsou tu snad jiz 4x) vas system opet detekuje jako spammera.

     • Snad naposledy. V každém spamovitém příspěvku opakuji (a to schválně), že policie nebude nikoho pokutovat (mimo stání na chodníku), pokud nebude vyřešena otázka parkování pro ty, kteří nemohou zaparkovat na svém. Už fakt nevím, jak a kde to mám napsat.

      Postup:

      1. Výzva police, ať auta parkují na svých pozemcích. 2. Kdo může, zaparkuje na svém. Ukáže se, zda postačí několik málo míst (a pak stačí jako parkoviště vyuhradit v lokalitě Fifejdy příčné ulice) nebo je těch míst potřeba více (a pak se udělají buď jednosměrky nebo vyhrazená placená stání).
      3. Rozhodnutí o variantě.

      Končím, už nemám sílu dále opakovat totéž.

     • Pan Náplava

      Nemusite porad vkladat to same a opakovat totez. Spoustu jsme si toho uz vyjasnili. Kazdopadne na nektere otazky, jak v diskuzi, tak ve clancich, stale postradam odpovedi, tak asi na ne odpovedet nechcete. Uz me to taky nebavi, protoze to nikam nevede. Preji pekne zimni dny.

   • Pavlata Lubor

    Dobry den. Vychazejme prosim z podstaty.
    1) Policie mela byt najmuta na to, aby hlidala bezpecnost. Nicmene se jeji hlavni napln prace preorientovala na to, aby „buzerovala“ slusne obcany Klimkovic, pokutami za stani. Kde je problem? Komu tam vadi auto? Jednomu udavaci z ulice. 99 % obyvatelu ulice by moznost parkovani na ulici privitalo.
    2) byl jste nekdy napriklad v Porube? Tam se stoji vsude, ve vjezdech, na trave, v krizovatce a zadne pokuty se nerozdavaji, prestoze tam hlidka policie chodi nekolikrat denne. Toleruje se to, protoze to neni hlavni problem obvodu.
    3) Obecne plati dle zakona, ze pokud neco bylo zvykem dele nez … let, tak je dle zakona toto povoleno. Takze na ulicich se mohlo stat 50 let, ale najednou nemuze?
    4) Nebudte arogantni a neargumentujte neustale tim, ze je nekdo zhnily zvednout zadek a otevrit branu. Jak sam vite, Klimkovice se nachazeji v teple dopravy, kde projizdi skrz Klimkovice miliony aut, kamiony atd. Spousta domu ma prave z historickych duvodu vjezd na hlavni silnici, kde pred nekolika lety jezdilo jedno auto za hodinu. Neni tedy pro obcana bezpecnejsi zaparkovat ve vedlejsi ulici a ne vycouvavat na hlavni silnici? mluvim o lidech, co pouzivaji auto denne.
    5) Argument 3 metroveho pasu v obou smerech. To je Vas jediny argument dle zakona. Ale uprimne, vy kdyz nekde prijedete a neni tam znacka zakaz stani nebo zakaz zastaveni, tak vyskocite ven s pasmem a merite cestu, zdali je to mene nevo vice nez sest metru? Navic se bavime v pripade nekterych ulico centrimetrech, ktere urcuji ze ne.
    Timto celym jsem chtel rict, ze jako zastupitelstvo mesta mate vychazet vstric vetsinovemu hlasu obcanu, aby jste byli znovu zvoleni a lide byli spokojeni, misto toho akorat jdete proti lidem nesmyslnym omezovanim a pokutovanim vlastnich obcanu.
    A jeste jeden argument. Klimkovice jsou mestem, kde je vetsina rodinnych domu. Takze argument, ze lide z vil a zamku si maji parkovat na svem, je zrejme Vas stupidni argument protoze bydlite v byte.
    S pozdravem,
    Pavlata

  • Anna Čončková

   Narazila jsem před chvílí na tento článek, starý 3 roky. Tak jsem se už dlouho nezasmála. Popisujete stav parkování v řadovkách, na který se můžete podívat z okna obýváku. Doporučuji neděli dopoledne (po mši), každý den přes poledne a párkrát za den.
   Místní zastupitelka parkuje v protisměru a blokuje výjezdy
   z garáží nejméně 4 sousedům už asi 15 let, co se vdala a teď pouze navštěvuje rodiče. Kdysi jsme chodili zvonit a poníženě prosili o uvolnění cesty, teď už jen nadáváme. Vjezd mají prázdný.

 4. Paní Domácí

  Takže místo aby se tolerovala auta stojící na cestě (které snad nikomu krom radnice nevadí), bychom měli vykácet stromy a keře před domy, vyškubat květiny a plochu vybetonovat, abychom tam mohli zaparkovat další auto? Netušila jsem, že čisté Klimkovice znamená betonové…
  Místo aby se řešilo, jak řidičům, co nejvíce znepříjemnit průjezd (obzvlášť těm co si tudma jen zkracují cestu), máme jim uvolnit oba jízdní pruhy, aby mohli jezdit ještě rychleji. Chápu, že když už jste zřídili městskou policii, musíte ji nějak zaměstnat, ale nemohla by řešit něco důležitějšího?

  • Základní axiom je, že parkování na komunikaci je nezákonné. To se vám líbit nemusí, ale to je tak vše, co s tím od počítače naděláte. Pokud policie uvidí nezákonnost, musí konat. To, že zatím nekoná je pouze dobrá vůle, leč nelze ji protahovat do nekonečna. Zbytek viz výše.

   • Pan Náplava

    souhlasim. vsak navstevy uz k nam odmitaji jezdit ze strachu z pokut. nevim, co jim mam rict, kde maji zaparkovat a kdo bude vyhodnocovat, kdo je a neni navsteva atd. ale zjevne chtete jit cestou pokut a nechcete to resit. reseni, ktera nabizite nejsou realizovana, takze jsme opet jen ve stavu hypotez. kdezto mestska policie a jeji vyhruzky jsou zcela realne.

    takze timto vam chci podekovat za vycerpavajici odpovedi a ze jste si dal tu praci.

 5. Host

  Já si představuji veřejný zájem jako zájem veřejnosti.
  Tzn. že veřejnost má zájem parkovat nebo neparkovat na ulici.
  Jsem pro referendum jak v Klimkovicích parkovat.

  • Pan Náplava

   Referendum je zajimavy napad. Docela by me take zajimalo „vox populi“ aneb, jak to vidi skutecne obcani. Diky za prispevek.

 6. Dobrý den,

  referendum vyhlásit nelze, protože parkování na ulicích je nezákonné. To je totéž, jako vyhlísit referendum o tom, jestli lze v Klimkovicích jezdit na červenou nebo zavést trest smrti. Radnice ho nevyhlásí a kdyby jste to dali k soudu, tak i soud ho nevyhlásí.

  Nevím, jestli vůbec čtete ty reakce. Z mojí strany bylo řečeno vše. Nic více říci nejde. Jde jen o ochotu otevřít si bránu a vjet dovnitř. Nic víc, nic míň. Pokud vůli nemáte, bohužel přijdou sankce. Pokud vůli máte, není moc co řešit.

  • Pan Náplava

   nechci mluvit za vkladatele, ale asi slo o referendum na koncepci parkovani. tudiz, jak by si obcani prali resit tento problem. zda napr. bodem 3 nebo 4 ci jinym resenim.

   jinak cely problem jste velmi zjednodusil. kdyby to bylo jen o te pohodlnosti, asi by se dalo se vsemi pohodlne domluvit.

   a jak s parkovanim uvedenem v clanku? namesti, hruska, u panelaku, u kostela. proc neni oznaceno? a kdyz neni oznaceno, proc se tam stani toleruje? bude policie konat? oznacite dodatecne parkovaci mista?

 7. Vřesiňak

  Vřesina zdraví Klimkovice 🙂 U nás máme podobný problém s parkováním na obecních ulicích, ale myslím, že zatím to radnice nezačala aktivně řešit a do jisté míry je to tolerováno.

 8. Zdeněk Folta

  Vážení obyvatelé ul. Palackého a spol,
  na naší ulici se parkovalo dlouhá léta a to bez problémů. Střídavě zaparkovaná auta navíc vytvářela retardér a zpomalovala některé rychlojezdce.
  Celá diskuze kolem parkování na naší ulici vznikla v době, kdy několik jedinců, snad z nedostatku inteligence či z lenosti, začalo parkovat tak, že byl problém projet mezi nimi i osobním autem (mimochodem parkují tak často dodnes a jedná se jen o jeden úsek ulice!). (Vzkaz pro „Paní domácí“ stydící se za svůj názor – MI takovéto parkování vadí! A nejsem sám. [Ale proč vlastně diskutuji s anonymem?])
  Předpokládám že je každému jasné, že v případě nemožnosti projetí rychlé záchranky či požárního auta by mohlo dojít k vážným škodám na majetku i na zdraví. A právě tyto auta potřebují minimálně 3 metry volného průjezdu (mimochodem pokud někdo neodhadne 3 metry – viz předchozí diskuze – tak nemá uvažovat o zakoupení metu ale má uvažovat o odevzdání řidičského průkazu). Zřejmě proto město začalo, na základě oznámění některého z obyvatel konat.

  Nicméně nevím, jestli plánované zřízení jednosměrek a retardérů bude mít vůbec nějaký efekt:
  – obávám se, že v poměrně krátké době bude celá jedna strana ulice trvale obsazena parkujícími auty a situace dvou aut parkujících na obou stranách se bude znovu opakovat neboť výše zmínění jedinci tady zůstanou bydlet, a opět nebudou mít kde zaparkovat,
  – retardéry: prostě jedete rychle, pak zabrzdíte, přejedete retardér a zase přidáte plyn; takže jejich jediným efektem je zvýšený hluk, emise a vibrace okolních budov.

  Proto nemohu než souhlasit s panem Unuckou, pokud nebudeme znovu parkovat slušně, nezbude městu jiné řešení, než nás donutit parkovat na svém pozemku a ulici ponechat volnou (snad mimo mimořádné parkování návštěv či operativní ponechání auta na krátkou dobu „za chvíli zase pojedu“, což jistě bude policie tolerovat (nebude-li žalobce, nebude soudce).

  Nicméně má-li někdo nějaké jiné rozumné řešení, sem s ním!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *