Klimkovice budou odtahovat vozidla

Dnes jsem při průjezdu Palackého ulicí zaznamenal zmoklý leták za zadním stěračem jednoho z aut. Strážníci městské policie přitvrzují. Na ulicích ve městě jsem podobný leták u stejného prohřešku nezaznamenal. Tak jsem vám ho vyfotil.

Znění letáku městské policie

Výzva

Vyzýváme tímto řidiče nebo majitele tohoto vozidla, aby při parkování respektoval zákon č. 361/2000 Sb., o pozemních komunikacích (Par. 25-27, při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy, tzn. do středu vozovky atd.)

S ohledem na zimní období a s ní spojenou zimní údržbu komunikací, VYZÝVÁME k odstranění vozidla z komunikace.

V případě neuposlechnutí bude věc řešena v blokovém řízení, předáním odboru dopravy nebo odtažením vozidla z komunikace.

Obecní policie Vřesina

Novinky ,

2 komentářů


 1. Zakořeněný

  Pane Náplavo,
  proč pláčete na nesprávném hrobě? Na tomto neoficiálním webu vám asi nikdo oficiálně neodpoví. Proč to nenapíšete na web města – rubrika Dotazy občanů?
  Myslím, že tak to je správné. Parkování na ulicích je přece ten největší problém s dopravou ve městě. Přece nechcete aby Obecní policie řešila stání vozidel v úzkém průjezdu na náměstí před bankomatem, denní zmatky na křižovatce u Hrušky, řešila automobilové závody na ČS. armády, Olbramické, Husové ……….; zvláště atraktivní jsou závody kamiónů, o ty bych určitě přijít nechtěl!!!!!
  S úctou Zakořeněný

  • Pan Náplava

   Díky za reakci i tipy pro městské strážníky. Určitě máte pravdu, že by měla městská policie zaměřit svůj krátký a drahocený čas na řešení např. vámi uvedených problemů. Já zatím vyčkávám, jak se to celé s parkováním v ulicích „vyvrbí“. Zatím mám pár zajímavých tipů od právníka a s první pokutou se to vydám řešit oficiální cestou a doufám, že se konečně dozvím proč strážníci musí řešit parkování na některých ulicích. Nečekám, že mi zde někdo oficiálně odpoví, spíš zde má být alternativní prostor pro vyjádření lidí, kteří mají třeba podobný či jiný problém.

   Jinak mám pocit, že na oficiálním webu Klimkovic už bylo vše řečeno. Rozhodli se prostě vymáhat něco, co neplatí ani ve Vřesině, kde se běžně nenechává zákonem daný volný prostor pro průjezd vozidel. V Klimkovicích to po nás vřesinští střážníci vyžadovat budou. Tak nějak jsem si už zvykl, že městská policie problémy spíš vytváří než, aby je řešila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *