Klimkovický blázinec s parkováním zase a znovu

Starosta Klimkovic zase rozjel akci „neparkujte v ulicích“ a přitom se nic s legálním parkováním ve městě nevyřešilo! Každému se měří jiným metrem, takže to lze považovat za šikanu ze strany města. (DOPLNĚNO! 19:25)

Dnes byla u mě opět městská policie, ve vší slušnosti jsme se o parkování na ulici pobavili, ale řešení neexistuje. Město rezignovalo na nelegální parkování na náměstí a u kostela, ale bude prudit lidi na ulicích Polní a Palackého. Jsem opravdu zvědav, zda od zítřka bude na náměstí parkovací značka a pokud ne, zda bude náměstí vyčištěno od aut, stejně jako „parkoviště“ u kostela. Pokud ani jedno, je to cílená šikana jen některých obyvatel města. Na náměstí a u kostela se totiž parkovat NESMÍ – je to obytná zóna a parkovací značky ani vyznačené pruhy tam nejsou!

Další věcí je, že by si měli všichni sjednotit stanoviska. Na dotaz na státní policii, která hlídá u školy, zda můžeme parkovat v ulici Polní (kde i policie parkuje), bylo sděleno, že ano. Prostě naprostý Kocourkov.

Těším se na první pokutu, se kterou si rád zajdu vysvětlit výše uvedené na radnici, kde k tomu snad mají nějaké stanovisko, kompetentního člověka a hlavně důvod.

Nejlepší je přitom volební program ČSSD a hned první bod:

1) VIZE: Budování sociálního smíru mezi různými skupinami obyvatel.

To je prostě naprostý výsměch. V kontextu výše uvedeného působí jejich volební program jako pohádka. Kdyby se raději zaměřili na slibované přechody a nemuseli zde umírat lidé, což beru, že jde na účet právě vedení radnice.

Znovu opakuji, že radnice neudělala VŮBEC nic pro to, aby lidé mohli svá auta parkovat na území města Klimkovice legálně. Dopravní koncepce ulic Palackého a Polní zůstala na papíře, parkování v obytné zóně mimo vyznačené parkoviště je v pořádku a zavírají se nad tím oči, ale zde je třeba obyvatele klepnout přes prsty! Prostě a jednoduše šikana, dokonce předvolební.

Jinak městské policii nenadávejte, nemůžou za to, může za to vedení města se starostou v čele. Asi to má nějaké skryté plus pro obyvatele, které za 2 roky, co se to řeší, si raději radnice nechává pro sebe. Městské policii žádné stížnosti nechodí, takže vítr vane od našich mocipánů. Těm si mohli stěžovat maximálně hasiči. A byl by to důvod, abychom například parkovali jen na jedné straně ulice. Vše se dá domluvit, ale město nechává prostor pro domněnky a spekulace, aby mohli naštvat nejen mě, ale i sousedy. Místo aby důvod sdělili aspoň naší městské policii, která obcházela všechny a mohla se s námi o to podělit a my dle toho zařídit. Prý otevřená radnice…

Radnice už vylustrovala (jako za komunistů), kdo je to ten pan Náplava, tak se můžou bít v prsa, že na to přišli. Přitom se stačilo zeptat, stejně jako mi to doporučují oni. Má identita není neznámá, kdo se zeptal, ten se dozvěděl. Pokud bych chtěl být anonymní, věřte, že mám znalosti i prostředky na to, to udělat. Ale blogy se zkrátka píšou pod pseudonymy, facebook rozlišuje soukromé a firemní profily, maily mají skrytou kopii, atd. Prostě internetové prostředí je pro někoho nepochopitelná džungle.

Takže na závěr. Zde jasně vidíte, co pro vás město dělá, jak řeší smír mezi obyvateli, jak pomáhá. A jak je to s komunikací s občany a otevřenou radnicí.

Doplnění

Prázdná cesta má zajímavý efekt – jezdí se rychleji, což lze už dnes pozorovat. Výborné řešení pro naše děti.

Co říká zákon

Aby zde nedošlo k mýlce, že jsem neznalý zákonů, tak ano, městská policie má pravdu. Na obousměrné ulici lze parkovat pouze tam, kde zůstane volný prostor 3m v každém směru. Upravuje to zákon o pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb paragraf 25-27. Jen pro ujasnění, 30 let to nikomu nevadilo, po debatě se sousedy to nikdo nechápe a tudíž zde po podobné úpravě ani nikdo nevolá.

Zároveň také platí to, co říkám já o parkování na náměstí a u kostela! § 39 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb.

V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Takže dvojí metr. Mimochodem „parkoviště“ před radnicí je za značkou obytná zóna a není označeno jako parkoviště. To je jen to před Hruškou. Navíc je v územním plánu tento prostor veden jako veřejná zeleň. Tudíž si dovolím podotknout, že nejspíš parkují ilegálně i naši mocipáni. Ti si samozřejmě ale žádnou pokutu nedají, to je snad jasné.

A jak parkujete v centru vy? Máte kde, když ne u Hrušky?

Vývoj kauzy s parkováním

Hledali jste
Novinky , , ,

6 komentářů


 1. 1984

  Než někdo prokáže, kdo zaparkoval, může město najmout další úředníky. Ať žijí volby!!!

 2. Pan Náplava

  Doplněno a zákony a paragrafy vč. odkazů a další informace. Nejvíc špatně je nekomunikace naší otevřené radnice a prostor pro spekulace a domněnky. To nepotěšilo asi nikoho na naší ulici po debatě se sousedy. Lituji městskou policii, že to musí schytat od lidí a vlastně ani neví, stejně jako my, proč. Nařízení shora! Dvojí metr jen na některé obyvatele a přitom radní a další nejspíš porušují denně stejná pravidla v centru. K tomu fakt není už co víc napsat, snad bude reflexe u voleb, i když tomu sám nevěřím.

  • d

   Je mi líto, že Klimkovice nemají vyhrazeno dostatek financí na to, aby dostaly pod kontrolu bezpečnost dětí při jejich docházce do školy. Ráno není vidět žádné policisty , kteří by řídili nepřehlednou dopravní situaci na ulici Vresinske, Palackého a Polní a pomohli dětem bezpečně se dostat do školy. Odpoledne, kdy jsou děti dávno doma a dopravní špička skončila, jsou udělovány sankce za špatné parkování. Což tak konečně začít něco konkrétního řešit s bezpečností dopravy v okolí školy, nebo to vše zamrzlo na pokutovani parkujicich aut?

 3. 1984

  Samozřejmě MP tady není od toho aby Vám pomáhala, ale vybírala a plnila městskou kasu.

 4. Hoří61

  Zdravím pane Náplava, …a posílám „videopotvrzení“ (odkaz ke stažení) k výše uvedenému: „můžeme parkovat v ulici Polní (kde i policie parkuje)“. ….tak ať už se páni radní starají o více potřebné záležitosti v celých Klimkovicích a řeší takovouto úzce lokální věc (parkování u školy) vhodnou úpravou nemovitosti vlastníka a ne dotčením práv souseda ve vzdálenosti …. 600 metrů od problému. Je třeba znát názor těch, kterých se ona věc bezprostředně dotýká. Doufám, že si už takto „otevřená radnice“ otevřela dostatečně dveře (volby se blíží) k odchodu……. http://ulozto.cz/xqfwX4r9/parkovani-na-polni-policie-20140903-avi http://ulozto.cz/x5aSouXT/parkovani-na-polni-policie-20140904-avi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *