Koupaliště bude!

koupaliste-klimkovice-2013
Po včerejším zdařilém stavění májky v areálu bývalého koupaliště to vypadá, že koupaliště bude letos v provozu. Malý bazén je zkušebně napuštěn z lokálního zdroje a voda se zdá koupatelná. Viditelné jsou i další úpravy bazénů, takže se letos máme na co těšit.

To jsou dobré zprávy. Koupaliště bylo hygienou zavřeno v roce 2001, takže po cca 12ti letech bude nejspíš znovu zprovozněno napuštěním vody z potoku jako přírodní nádrž. Jak bude nakonec řešen provoz a případná bezpečnost se ještě uvidí. Koupání bude nejspíš na vlastní nebezpečí. Koupaliště mají k dipozici od města dobrovolní hasiči a občanské sdružení VIZE Klimkovice 2020, které si i zažádalo o příspěvek na revitalizaci areálu koupaliště. Vypadá to, že se obyvatelé dočkají opět možnosti letního koupání na území města Klimkovice, které si pamatují generace dětí jako příjemné oživení letních měsíců. Držíme palce.

Opravy koupaliště

Rada schválila tyto opravy a investice na koupališti:

 • dokončení opravy malého bazénu speciálním nátěrem na bazény (50000 Kč)
 • utěsnění dna bazénu speciálním voděodolným potěrem (30000 Kč)
 • zprovoznění sociálního zařízení WC – pročištění, utěsnění, případně výměna části rozvodů a ventilů, zprovoznění zdravotechniky, oprava dveří a zámků (35000 Kč)

Stavění májky v areálu koupaliště

Z historie koupaliště

O koupališti byla zmínka ve Zpravodaji, dovolím si citovat: „Rada rozhodla o výpůjčce areálu koupaliště občanským sdružením „Čisté Klimkovice“ a „Vize KLIMKOVICE 2020“ pro stavění máje a podpořila tuto tradiční akci. Rovněž souhlasila se záměrem předložení žádosti o dotaci občanského sdružení VIZE Klimkovice 2020 pro revitalizaci areálu koupaliště za předpokladu zajištěného provozu areálu třetí osobou. Následně vypůjčila část areálu koupaliště místním hasičům pro tréninky hasičů a pořádání hasičských závodů. Areál koupaliště tak alespoň částečně ožije prospěšnými aktivitami.“ 3. Občanské sdružení „VIZE 2020“ požádalo radu o finanční příspěvek na přívod vody s tím, že se menší bazén napustí a bude jako požární nádrž s koupáním na vlastní nebezpečí.

Zdroj: Město Klimkovice 1.3.2011

Naposledy se v něm lidé koupali v roce 2001, než ho na sklonku tehdejšího léta nechala hygiena uzavřít. A to kvůli nevyhovující čističce, která byla ve špatném stavu. Od té doby se budoucnost koupaliště v Klimkovicích řešila nesčetněkrát. Radnice nabízela areál do pronájmu či k případnému prodeji, nebyla však úspěšná. Hledala i alternativní využití areálu. Takové, na kterém by se shodla s místními obyvateli, ale dosud nenašla.

Zdroj: Denik.cz 13.4.2010

Hledali jste
Novinky, Stavby ,

4 komentářů


 1. ivana

  Myslím, že zdrojem vody není potok, ale nějaká studna poblíž, voda z potoka určině není tak čistá, jako ta, co je k vidění v bazénu.

  • Pan Náplava

   to napusti cely bazen ze studny? a uz je koupaliste slavnostne otevreno? cekam to porad v rozhlase a nic 🙂

   • Ivana

    Jo, myslím, že tu vodu tahají z pramene, který je kousek proti proudu potoka.

    • občan

     Pátral jsem a zjisti, že:
     voda je přiváděna z vydatného pramene,
     ze kterého byla přiváděna po většinou doby své existence t.j. od roku 1942, kdy byylo vybudováno-
     – v loňském roce bylo potrubí opraveno
     -od loňského roku probíhají opravy těsnosti van, nátěry
     – epříznivé počasí ( opravy těsnosti a nátěry vyžadují suché počasí) je příčinou toho, že nejsou nátěry ukončeny.

     Škoda, že v posledních létech nebyla věnována pozornost tomuto majetku města a areál chátral. Do té doby na se něm v létě rekreovali nejen obyvatelé našeho města, ale i širokého okolí. Pamětníci jistě vzpomínají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *