Nové potraviny v Klimkovicích

Tak konečně jsme se dozvěděli, jak to bude s malou Hruškou u kruhového objezdu. Je vidět, že fámy a lidová tvořivost pracuje stále a tak jsme se i my nechali nachytat, že z této prodejny bude Tesco Expres. Nebude! Otevřely Potraviny KIMY s neuvěřitelnou prodejní dobou – každý den od 6 do 20 hodin.

Potraviny KIMY jsou vlastně taková větší vietnamská večerka s malou drogérií a dalším doplňkovým zbožím. Sortiment zatím trochu pokulhává, ale předpokládám, že se budou snažit, podle zkušeností z jiných měst. Plnohodnotný nákup tam zatím úplně udělat nelze (absence bíleho jogurtu např.), ale to ani v nové Hrušce (tam třeba ani netuší, co je to Pesto nebo čerstvé máslo). Každopádně rozdíly v cenách se určitě najdou: 100% džus 17.90, Hruška 24.90, kafe Jacobs Gold 159, Hruška 199, atd.

Slabí jsou zatím v pečivu a mléčných výrobcích, ale fandím jim. Super jsou jejich sójové omáčky (ze sóji bez glutamátu), rýže, rýžové placky, mango džus, bambusové výhonky atd. Doufám, že budou mít víc vietnamského sortimentu a že se udrží. Předsudky se totiž šíří už teď. Zaslechl jsem lidi na ulici, jak si povídají o nové prodejně a jak je tam malé, hrozné a nic nemají. Nakonec paní řekla, že tam vlastně ještě nebyla 🙂

Chápu, že druhý týden po otevření to nebude bez chyb. Tento týden tam mají už i paní na výpomoc, která mluví česky, takže je třeba ji informovat, co nám zákazníkům ještě chybí. Tento týden jsem dostal i leták, na který jsou češi tak zvyklí, takže to vypadá na plnohodnotné potraviny v budoucnu a větší konkurenci v Klimkovicích.

Jen tak dál a více asijských potravin!

Hledali jste
Novinky , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *