Parčík a další vhodné plochy pro děti

Jaro je tady a děti chtějí vyrazit na venkovní aktivity po náročné zimě. Kam s nimi můžete zajít? V Klimkovicích mají děti k dispozici nějaké vyžití v parku, ve kterém probíhá už druhý rok pokus o „rekonstrukci“. Zůstaly zachovány aspoň průlizky pro děti a nějaká zeleň, co nepodlehla kácení. Voliéra, na kterou se chodily dívat generace dětí je (snad jen) dočasně pryč.

Z dalších možností můžete využít sportovní hřiště u základní školy (spíš pro větší děti), nově vybudovaný Lesní park na Hýlově u lázní nebo svépomoci vybudovaný Parčík u obytných domů u koupaliště.

A právě tento Parčík má zajímavou historii. Myšlenka vybudovat Parčík vznikla v Rodinném centru Želvička a nezůstalo jen u plánů, ale povedlo se dát dohromady komunitu lidí a firem a vybudovat krásné místo pro děti nejen z přihlehlých obytných domů.

PARČÍK je místo pro trávení volného času a společná setkávání obyvatel města, hostů místních Sanatorií i dalších návštěvníků. Parčík je prvním novodobým komunitním projektem Klimkovic. Sami obyvatelé určili nejen jeho podobu,
ale také se aktivně podíleli na jeho vlastní realizaci. Náš projekt podpořilo město Klimkovice, Nadace VIA, Nadace OKD a celá řada menších i větších dárců finančními či materiálními dary. Parčík zvítězil v roce 2010 v soutěži Nadace VIA “ Nejlepší proměna veřejného prostranství „, v tomtéž roce byl nominován Nadací OKD na projekt roku 2010.

Z harmonogramu prací je vidět, že se Parčík stále buduje a rozvíjí, lidi se k němu chovají slušně a tak snad i dlouho vydrží. Krásný příklad toho, co se dá realizovat, když se lidi dokaží domluvit a přiložit ruku k dílu.

Další informace o Parčíku vč. odkazu na informace v médiích a tv, najdete na stránkách Rodinného centra Želvička.

Podívejte se na pár přiložených fotek. Příště probereme historii nového Lesního parku.

Hledali jste
Novinky , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *